Üniyurt Afyon Kız & Erkek Yurdu

Afyonkarahisar Afyon Battalgazi Mah. Üniyurt Afyon Kız & Erkek Yurdu

Üniyurt Afyon Kız & Erkek Yurdu

Battalgazi Mah., Afyon, Afyonkarahisar

Konaklama Hizmetleri

1 Kişilik Özel Oda

1 Adet Baza Anti Bakteriyel Ortopedik 90*190 Yatak Özel Banyo-WC Mini Buzdolabı Çalışma Masası ve Sandalyesi İkili Koltuk Dahili Telefon 2 Adet Komodin Elbise Dolabı TV

1 Kişilik Oda

2 Kişilik Oda

3 Kişilik Oda

3 Kişilik Köşe Oda

4 Kişilik Oda

Üniyurt Afyon’dan merhaba!

Üniversite öğrencileri için ideal yaşam alanları oluşturmak üzere ilk özel yurdumuzu 10 yıl önce hayata geçirdik. On yıl içinde Afyon, İzmir, Sakarya ve Zonguldak’taki yurtlarımızda 30.000’den fazla öğrenciye hizmet verdik. 2010 yılından bu yana da Afyon Kocatepe Üniversitesi ANS kampüsü içindeyiz.

Öğrencilerin mutluluğu ve memnuniyetini sağlamayı her zaman önceliğimiz olarak görüyor, yıllardır binlerce şık arasından en doğru olanı işaretlemeye odaklanmış öğrencilerin ilk tercihi ve en doğru seçimi olmak için çalışıyoruz.

Ev rahatlığında, otel konforunda bir hayat.

3 tanesi kız diğer 4’ü de erkek olmak üzere 7 blokta yer alan odalarımızdaki her metrekareyi özenle tasarlıyoruz. Her öğrenciye özel bir çalışma ortamı sunarken, kullanışlı birer giysi dolabı ve buzdolabı eklemeyi de unutmuyoruz. Yerden ısıtma sistemiyle soğuklara karşı önlemimizi alıyoruz.

Rahat ve sağlıklı bir uyku için ortopedik yataklar kullanıyoruz. 7 gün 24 saat sıcak su, haftada iki kere oda temizliği ve düzenli nevresim değişim hizmetiyle konfordan ödün vermiyoruz. Kablosuz internet, teknik servis, çamaşırhane ve ütü hizmeti gibi temel ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılıyoruz.

Öğrencilerin kahvaltıda ve dilerlerse akşam yemeğinde uygun fiyatlarla, su, çay ve ekmeğe para ödemeden, kaliteli, lezzetli ve dengeli beslenebilmesi için uzman firmalardan çoktan seçmeli yemek hizmeti alıyoruz. Kahvaltı öğlene kadar sürerken, akşam yemeği, son servisimiz yurda dönünceye kadar devam ediyor. Kahvaltı ya da yemeğe vaktim yok diyenleri de ücretsiz hazır al-götür paketlerimiz bekliyor.

Ayrıca futbol, basketbol ve voleybol sahaları, fitness salonu, tenis kortu, market ve revir sayesinde, öğrencilerin bu hizmetleri almak için yurttan çıkma zorunluluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Ücretsiz ulaşım, canlı maç yayını ve Starbucks kahve keyfi.

Ücretsiz servislerimizle hafta sonu da dâhil olmak üzere tüm kampüslere, alışveriş merkezlerine ve en çok tercih edilen sosyal alanlara özgürce ve rahatça ulaşım imkânı sunuyoruz. Vize ve final dönemlerinden sonra otogara bavul taşıma zorluğunu ortadan kaldırıyoruz. Dev ekran canlı maç yayını sayesinde, her maçtan önce link arama derdini bitiyoruz. Starbucks kahve keyfiyle, her üniversite öğrencisinin arkadaşlarıyla tam istediği ortamda zaman geçirebilmesini sağlıyoruz.

Dolu dolu bir yurt hayatı.

Derslerden arta kalan boş zamanları dolu dolu yaşamak için, seçkin kafe ve restoranlarda arkadaş buluşmaları, hoş geldin ve mezuniyet kutlamaları, yıl boyu devam eden turnuvalar, patlamış mısır eşliğinde film gösterimleri, canlı müzik ve karaoke akşamları düzenliyoruz. Ayrıca kariyer odaklı seminerler, özel konuklarla söyleşiler, kardeş okul ve huzurevi ziyaretleri, ağaç dikme, kan bağışı ve diğer sosyal sorumluluk projeleri de Üniyurt’ta hayatın bir parçası.

7/24 güvenlik ve profesyonel yönetim.

Üniyurt yönetim ekibi olarak, yurtta kalan öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için 7 gün 24 saat görev başındayız. Oda yerleştirmelerini yaparken aynı fakültede ve/veya öğrenim tipinde (normal ya da ikinci öğrenim) okuyanların aynı odada kalmasına öncelik veriyoruz.

Depreme dayanıklı ve en güncel yangın yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş binalarda 7/24 özel güvenlik ekibi, 132 farklı noktada bulunan güvenlik kameraları, parmak iziyle giriş-çıkış, isteğe bağlı veli bilgilendirme sistemi, aile hekimi ve hemşire desteğiyle evinden, ailesinden ilk kez ayrılacak tüm öğrenciler için güvenli ve keyifli bir liman görevi üstleniyoruz.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni kazanan öğrencileri tebrik ediyor, 1.600 mutlu Üniyurtlu’dan biri olmaya davet ediyoruz.

Rota Bilgileri

Sık Sorulan Sorular

Afyon Kocatepe Üniversitesi (ANS Kampüsü, Karahisari Kampüsü, Meslek Yüksek Okulu) ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ali Çetinkaya Kampüsü) olmak üzere iki üniversite bulunmaktadır.
Ahmet Necdet Sezer Kampüsü için yurdumuzun önüne kadar gelen ring (kampüs içi ulaşım) araçlarından faydalanarak fakültelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne (AÇK) ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Üniyurt ile Ali Çetinkaya Kampüsü 12 km olup servisle 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca Afyon şehir merkezi için yurt yönetiminin belirlediği saatlerde gidiş ve dönüş olmak üzere ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz yurdumuzun önüne kadar gelen toplu taşıma araçlarından da faydalanabilirsiniz.
Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı ile hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” adresini ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.
Yurdumuzda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, turnuvalar, şehir turları, kültürel geziler, sinema gösterileri, parti organizasyonları, sergiler ve doğa yürüyüşleri gibi öğrencilerimizin farklı zevklerine ve hobilerine hitap edecek etkinlikler düzenlenmektedir.
Üniyurt’ta senin yerin ayrı! Burada öğrencilerimizin yurttan çıkmak istemeyecekleri spor alanları, eğlence mekânları ve aktivitenin yanı sıra, etüt salonlarında arkadaşlarıyla çalışma imkanları da vardır. Arzu eden öğrencilerimiz ücretsiz servislerimizi kullanarak şehir merkezine gidebilirler.
Yurdumuzda yemekhane hizmeti verilmektedir. GSB yönetmeliğinde belirtildiği üzere konaklama hizmetimize kahvaltı dahildir. Akşam yemeğini yurtta yemek isterseniz ayrıca satın alabilirsiniz.
Sabah Kahvaltısı: Hafta içi: 07.00 – 12.00 Hafta sonu: 08.00 – 13.00 Akşam Yemeği: Hafta içi: 18.00 – 23.30 Hafta sonu: 18.00 – 21.00
Yurda hafta içi saat 24:00’a kadar, hafta sonu (Cuma-Cumartesi) saat 01:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.
Hafta içi ve Hafta sonu 08:00 – 22:00 saatleri arasında tüm ziyaretçilerinizi ortak alanlarımızda misafir edebilirsiniz. Pandemi koşullarından dolayı ziyaretçilerimizi bina içerisine ve odalarınıza kabul edemiyoruz.
0 272 228 14 44 numaralı telefondan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
Fitness Salonu Oyun salonu Market Fastfood Dormmeet Cafe Çamaşırhane ve Ütü
1 Kişilik Özel Oda: 24,4 m² 1 Kişilik Oda: 14,5 m² 2 Kişilik Oda: 24,4 m² 3 Kişilik Oda: 28,7 m² 3 Kişilik Köşe Oda: 24,7 m² 4 Kişilik Oda: 24,4 m²
Gardırop, çalışma masası, komodin, çalışma koltuğu, yatak, kitaplık, dâhilî telefon ve buzdolabı mevcuttur.
Online ön kayıt sırasında oda tipi seçiminizi yaptıktan ve asıl kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Öğrenci İşleri Yetkiliniz bölümünüze göre en uygun odaya yerleştirilmenizi sağlayacaktır.
Öğrenci İşleri Yetkiliniz tercih ettiğiniz oda tipi için boş oda olup olmadığını teyit ettikten sonra fiyat farkına göre değişim yapabilirsiniz. Tabii önce yurt yönetiminin bu değişim için onay vermesi gerekmektedir.
Tesisimiz; kız ve erkek olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. Kız ve erkek öğrenciler mutlaka ayrı bloklarda konaklayacak şekilde yerleştirilir. Öğrenci ilk kayıt sırasında aynı odada kalmak istediği oda arkadaşını belirtebilir. Belirtmediği takdirde; öğrenim durumu (1’inci ve 2’nci öğretim, hazırlık sınıfı (uygun), yüksek lisans), fakültesi ve bölümü göz önüne alınarak, ders çalışma esasları benzer olan diğer öğrencilerle aynı kat ve odalarda kalacak şekilde yerleştirilmektedir.
Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir. Ayrıca GSB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir. Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.
Kaydınızı iki şekilde yaptırabilirsiniz. Online Ön Kayıt Online ön kayıt yaptırarak odanızı herkesten önce garanti edebilirsiniz. Online ön kayıt için izlemeniz gereken adımlar: onkayit.uniyurt.com.tr web adresimize giriniz. Kişisel bilgilerinizi giriniz, kayıt olmak istediğiniz lokasyonu ve tercih ettiğiniz oda tipini seçiniz. Formda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlayınız. Tarafınıza bilgilendirme sms’i ve e-mail’i gelecektir. En kısa sürede lokasyondan yetkili kişi sizi arayarak Asıl Kaydınızı tamamlamanız için destek olacaktır. Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak mail (afyon@uniyurt.com.tr) yolu ile tarafımıza iletiniz. Kayıt işleminizi “Kayıt Destek Ekibimizden” kontrol ediniz. Kız Öğrenci İşleri Yetkilimize (0507 089 92 68) ve Erkek Öğrenci İşleri Yetkilimize (0530 640 44 19) direkt ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir. Yüz Yüze Kayıt Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb.) gezebilirsiniz. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.
Depozito ödemesini, öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı, Temmuz ayının son iş gününde öğrencinin hesap numarasına iade yapılır.
Yurt ödemelerinizi Peşin, Havale, Kredi Kartı (10 Taksit) ve Senetli (10 Taksit) olarak yapabilirsiniz.
Garanti Bankası Halk Bank Finansbank Yapı Kredi Bankası İş Bankası Akbank Denizbank
Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.
Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsiniz. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.
Öğrenci İşleri Yetkililerimize uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz. “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.
Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler. NOT: Nevresimlerimiz on beş günde bir görevli personel tarafından değiştirilir ve haftada iki kez oda temizliği yapılır.
Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.
Akademik yıl sonunda yurtla ilişiğini kesen öğrencilerin depozito ödemeleri Temmuz ayının son iş gününde yapılır.

Üniversitelere Uzaklıklar

Afyon Meslek Yüksekokulu
  9,2 Km    14 DK
Bayat Meslek Yüksekokulu
  50,2 Km    43 DK
Bolvadin Meslek Yüksekokulu
  64,5 Km    50 DK
Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
  64,5 Km    50 DK
Çay Meslek Yüksekokulu
  52,9 Km    41 DK
Devlet Konservatuvarı
  2,3 Km     29 DK   2,3 Km    7 DK
Eğitim Fakültesi
  337 M     5 DK   337 M    2 DK
Fen Edebiyat Fakültesi
  537 M     7 DK   512 M    2 DK
Güzel Sanatlar Fakültesi
  2,2 Km     28 DK   2,3 Km    7 DK
Hukuk Fakültesi
  2,6 Km     33 DK   2,7 Km    8 DK
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  1,2 Km     15 DK   1,2 Km    5 DK
İscehisar Meslek Yüksekokulu
  28,0 Km    26 DK
İslami İlimler Fakültesi
  13,4 Km    16 DK
Mühendislik Fakültesi
  1,6 Km     20 DK   1,6 Km    6 DK
Sandıklı Meslek Yüksekokulu
  63,0 Km    49 DK
Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
  63,0 Km    49 DK
Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu
  33,9 Km    30 DK
Spor Bilimleri Fakültesi
  1,4 Km     18 DK   1,4 Km    6 DK
Şuhut Meslek Yüksekokulu
  36,1 Km    34 DK
Teknoloji Fakültesi
  2,2 Km     28 DK   2,2 Km    6 DK
Turizm Fakültesi
  1,4 Km     17 DK   1,4 Km    5 DK
Veteriner Fakültesi
  1,8 Km     22 DK   1,8 Km    6 DK
Yabancı Diller Yüksekokulu
  1,4 Km     17 DK   1,4 Km    5 DK

Ulaşım Noktaları

Bilgi Almak İstiyorum