Denizkızı Kız Yurdu

2010 yılında faaliyete başlayan kız öğrenci yurdumuz; başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğu bilinci içerisinde, tecrübeli yönetimi, güler yüzlü personeliyle  tercih edenlere en iyi hizmeti vererek öğrencilerine rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli ortam sağlamayı amaçlamaktadır.
Balıkesir'deki kız öğrenci yurtları içinde bizi ayrıcalıklı kılan servis hizmetiyle, anne odasıyla, lüks odalarıyla ve bilardosuyla beş yıldızlı otel hizmeti sunmaktır. Otel hizmetinin yanı sıra konusunda eğitim almış, profesyonel yönetim kadromuzla öğrencilerimize aile sıcaklığı sağlanarak, kızını bize emanet eden ailelerin evlerine döndüklerinde huzur içinde uyumaları bizim için esastır.
Yurdumuzun en önemli üç kriteri hijyen, güvenlik ve prensiplerdir. Yurt binamız ve odaları düzenli ve sürekli olarak profesyonel temizlik personeli tarafından kullanıma hazır hale getirilmektedir. Uzman güvenlik personeli tarafından yurdumuz koruma altında tutulmakta ve güvenlik kamera sistemi ile yurt giriş-çıkışları sürekli olarak kontrol edilmektedir. Öğrencilerimizin mükemmel biçimde hizmet almaları için yurt prensip ve kuralları titizlikle uygulanmaktadır.
DENİZKIZI KIZ ÖĞRENCİ YURDU, MEB tebliğlerine göre yönetilmekte (disiplin kuralları, giriş - çıkış saatleri), anlayışlı bir yönetim ve deneyimli personeli ile değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti vermeyi hedef edinmiştir. Hiçbir siyasi kurum, vakıf ve dernekle ilişkisi bulunmamaktadır.
Yurdumuz M.E.B tarafından istenen depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Jeneratör, paratoner, yangın alarmı, yangın merdiveni ve acil aydınlatma sistemleri ile su deposu, asansör ve 2 ayrı terasımız mevcuttur.
Yurdumuz; Necati Bey Eğitim Fakültesine yürüyüş mesafesinde 5 dk. kampüs araçlarına ise 2-3 dk. arasında değişmektedir.
ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARI’NI hedef alan yurdumuz, çağdaş yönetim anlayışıyla, başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.
Odalarımızda bazalı ve ortopedik işbir yataklar, her öğrencinin kullanımı için ayakkabılık, yangın sensörleri, telefon, lcd televizyon ve çalışma masaları,wc, banyo, mini buzdolabı bulunmaktadır. Yurdumuz oldukça merkezi bir yerde olup, depreme dayanıklı olarak inşa edilmiştir. Başarının yolunun sağlık ve mutluluktan geçtiğini düşünerek, yurdumuzu bir öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve aile ortamını aratmayacak şekilde tasarladık.
Yönetim kadromuzda gündüz müdür ve yardımcısının yanı sıra, öğrencilerimizle sürekli ilgilenebilmek ve her sıkıntılarında yanlarında olabilmek maksadıyla gece müdirelerimiz yatılı olarak görev başında bulunmaktadır.
Geziler, moral geceleri, bahçede mangal partileri, yılbaşı gecesi kutlamaları, doğum günü kutlamaları ve Balıkesir Valiliği onaylı konferanslar gibi sosyal gelişim amaçlı özel organizasyonlar da öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Rota Bilgileri

Yürüme Mesafesindeki Ulaşım Noktaları

Üniversitelere Uzaklıklar

Balıkesir Meslek Yüksekokulu
  16,1 Km    17 DK
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)
  16,9 Km    18 DK
Bigadiç Meslek Yüksekokulu
  35,8 Km    29 DK
Fen Edebiyat Fakültesi
  16,4 Km    17 DK
Güzel Sanatlar Fakültesi
  1,7 Km     23 DK   2,4 Km    6 DK
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  16,9 Km    18 DK
İlahiyat Fakültesi
  770 M     11 DK   770 M    2 DK
İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  39,7 Km    36 DK
Kepsut Meslek Yüksekokulu
  29,9 Km    31 DK
Mimarlık Fakültesi
  1,7 Km     23 DK   2,4 Km    6 DK
Mühendislik Fakültesi
  16,0 Km    17 DK
Necatibey Eğitim Fakültesi
  657 M     8 DK   657 M    2 DK
Sağlık Bilimleri Fakültesi
  16,9 Km    18 DK
Savaştepe Meslek Yüksekokulu
  45,8 Km    41 DK
Sındırgı Meslek Yüksekokulu
  61,3 Km    52 DK
Susurluk Meslek Yüksekokulu
  54,2 Km    42 DK
Tıp Fakültesi
  15,1 Km    15 DK
Turizm Fakültesi
  16,8 Km    17 DK
Veteriner Fakültesi
  17,1 Km    18 DK

Bilgi Almak İstiyorum