Rota Bilgileri
Başlangıç Noktası:
Canan Dağdeviren Kız Yurdu
Varış Noktası:
Vasıta:
Tahmini Varış:
Mesafe:

Hakkımızda

Canan Dağdeviren, 4 mayıs 1985 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da Adanalı bir anne ve Sivaslı bir babanın ilk çocuğu olarak doğmuştur. Caner ve Emre adında iki erkek kardeşi vardır. 5 yaşındayken babasının hediye ettiği Marie Curie ile ilgili bir kitap okumayla fiziğe karşı ilgisi oluştu. Büyüdüğünde de Marie Curie‘nin eşi Pierre Curie‘nin keşfi piezoelektrikten ilhamla aletler üretti. İlkokulu ve ortaokulu okuduktan sonra liseyi Kocaeli‘e okurken 1999 depreminde okulu hasar gördüğü için, Adana Seyhan ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ne misafir öğrenci olarak gönderildi. Ardından Ankara‘da Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 2007 yılında mezun oldu. İstanbul’da Sabancı Üniversitesinde tam burslu olarak Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programındaki yüksek lisans eğitimini 2009’da bitirdi. Canan Dağdeviren, 2009 yılında Fulbright bursu kazanarak (UIUC)’da ABD‘de Illinois’te bir devlet üniversitesi olan University of Illinois at Urbana-Champaign’de Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde doktora eğitimine başladı. Doktora süresince fizik, elektronik, kimyp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir/giyilebilir elektronik aletler üzerinde çalışmalar yaptı. Canan Dağdeviren Türkiye’nin bilim dünyasındaki genç yeteneklerinden biridir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden ikisinde birden aynı anda proje yürütme ayrıcalığına sahip. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Koch Laboratuvarı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Harvard Üniversitesi‘nde ise genç akademi üyeliği var.

RAHATLIĞINIZ İÇİN

Depreme dayanıklı yapılan yurdumuzda öğrencilerimizin yurt yaşamını kolaylaştırmak ve rahat etmeleri tüm odalarımızda banyo,wc, bazalı yatak (ortopedik), çalışma masası-sandalyesi, kitaplık, giysi dolabı, komodin, mini buzdolabı, telefon, 2 adet televizyon, 7/24 sıcak su, saç kurutma makinesi, wifi ve merkezi ısıtma bulunmaktadır.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN

Yurt içerisinde sauna, fitness, sinema , Türk hamamı, revir, mescit, kütüphane, restaurant, bavul odası ve çamaşır yıkama- kurutma odaları alanlarımız mevcuttur.

ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ

Yurda giriş ve çıkışlar da parmak izinin yanı sıra 24 saat gece görüşlü kamera sistemi ve profesyonel güvenlik ekibiyle takip edilmektedir.

Rota Çiz & Mesafe Hesapla

Yürüme mesafesi 35 dk ve daha az olan eğitim binaları listelenmiştir.
Toplu taşıma mesafesi 1 saat ve 2 aktarmadan daha az olan eğitim binaları listelenmiştir.
Diş Hekimliği Fakültesi
20,3 Km 53 dk
Eczacılık Fakültesi
18,6 Km 52 dk
1 Aktarma
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
18,6 Km 52 dk
1 Aktarma
Tıp Fakültesi
18,6 Km 52 dk
1 Aktarma
Diş Hekimliği Fakültesi
9,8 Km 41 dk
1 Aktarma
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
9,2 Km 37 dk
Tıp Fakültesi
9,8 Km 41 dk
1 Aktarma
İletişim Fakültesi
16,7 Km 56 dk
İşletme Fakültesi
16,6 Km 55 dk
Eğitim Fakültesi
14,7 Km 46 dk
1 Aktarma
Hukuk Fakültesi
13,9 Km 52 dk
1 Aktarma
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
13,9 Km 52 dk
1 Aktarma
İslami İlimler Fakültesi
14,7 Km 46 dk
1 Aktarma
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
14,7 Km 46 dk
1 Aktarma
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
14,7 Km 46 dk
1 Aktarma
Sağlık Bilimleri Fakültesi
14,7 Km 46 dk
1 Aktarma
Araba mesafesi 1 saat ve daha az olan eğitim binaları listelenmiştir.
Meslek Yüksekokulu
49,3 Km 54 dk