Residorm Kız & Erkek Yurdu

Muğla Menteşe Kötekli Residorm Kız & Erkek Yurdu

MV Holding bünyesinde 2013 yılının başında kurulan Residorm Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurtları olarak toplam 4000 yatak kapasitemiz ile Balıkesir, Kırıkkale ve Muğla Üniversitelerinde hizmet veriyoruz.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin Kötekli Kampüsü'nün içerisinde, üniversitenin denetimi altında kurumsal anlayışla zincir bir yurt olarak faaliyet gösteriyoruz.

Kampüsün içinde – fakültelerin yanı başındayız. Kampüsün içinde yaşıyor olmanın getirdiği avantajla yol parası masrafı ve derse geç kalma stresinden kurtulan öğrencilerimiz; elektrik, su, ısınma, internet, oda temizliği ve arıtmalı sebillerimizden ister sıcak ister soğuk olarak içtikleri su için ayrıca bir ücret ödemeden konaklama imkânına sahip oluyorlar. 2015 Eylül ayından itibaren kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerini de hizmetlerimiz arasına ekleyerek öğrencilerimizin üniversite hayatında karşılaştığı en büyük zorlukları gidermeyi amaçladık.

Önceliğimiz öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığı. Bu prensipten hareketle binalarımızı öğrencilerin temel ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dünya standartlarında depreme dayanıklı ve yangın yönetmeliklerine uygun olarak tasarladık, son teknoloji otomatik yangın algılama, alarm ve söndürme sistemleri ile donattık.

Renkli, modern ve konforlu binalarımızı en uygun fiyat politikası ile kız ve erkek öğrencilerin kullanımına sunmuş durumdayız. Hem kampüs güvenliğini sağlayan üniversiteye bağlı güvenlik görevlileri hem de Residorm’da çalışan güvenlik personelimiz sayesinde öğrencilerimize iki kere güvenli bir ortam sağlıyoruz. Kız ve erkek öğrencilerimiz, sadece kendi parmak izlerini okutarak açabildikleri turnikelerden geçtikten sonra kendi bloklarına girebiliyorlar. Resepsiyonda 24 saat görev yapan çalışanlarımız, her daim öğrencilerimizin ihtiyaç ve sorunlarına çözüm bulma yönünde uğraş veriyorlar. Her birinde yaklaşık 40 kişilik bir kadroyla hizmet verdiğimiz yurtlarımızda bulunan çamaşırhane, “kendin pişir kendin ye” mutfağı, sinema, TV, müzik, oyun ve etüd salonları, müzik öğrencileri için ses yalıtımlı odalar, kantin, vs hepsi öğrencilerimizin evinden uzak oldukları yıllarda üniversite hayatlarını daha rahat sürdürmeleri için.

Her biri yaklaşık 20,000 m2 kapalı alana sahip binalarımızda yüksek teknolojiye sahip alt yapımızın aksamaması için elektrik, elektronik, sıhhi tesisat, bakım-onarım ile ilgili her türlü konularda müdahaleyi yapabilecek teknik personelimiz Cumartesi, Pazar, bayram, tatil demeden 7 gün / 24 saat görevinin başında bulunuyor.

Binalarımıza bitişik olarak oluşturduğumuz çarşılarda yer alan ŞOK market, kafe-restoran, kuaför, spor salonu gibi mağazalar sayesinde öğrencilerimiz, kampüsten ayrılmaya gerek kalmadan çok rahat bir şekilde temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Residorm’da her öğrenciye oda arkadaşını seçme hakkı veriyor, öğrencilerimizi fakültelerine ve 1.öğretim – 2.öğretim durumlarına göre odalara yerleştiriyoruz, bu şekilde üniversite yaşamlarının daha başarılı geçmesini hedefliyoruz. Öğrencilerimiz Residorm’da konakladıkça her yıl artan ayrıcalık ve indirimlere hak kazanıyorlar. Residorm olarak sadece bir barınma hizmeti vermiyoruz; eğitimler, seminerler, spor ve sanat aktiviteleri, çeşitli turnuvalar düzenleyerek öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine de destek oluyoruz. Onları geleceğe hazırlayıp staj ve iş imkânlarını sunuyoruz. Residorm’da görev yapan asistan öğrencilerimiz gerçekleştirilen tüm aktivitelerde başrolü oynuyorlar.

Rota Bilgileri

Hizmetler & Özellikler

Yurt Özellikleri

Asansör
Bahçe
Bilgisayar Odası
Çamaşır Odası
Çizim Odası
Dinlenme Odası
Etüt Odası
Hobi Alanı
Jeneratör
Mescid
Kafeterya
Kantin
Jeneratör
Ortak Mutfak
Odalarda Balkon
Otopark
Revir
Sığınak
Teras
TV Odası
Ütü Odası
Yangın Uyarı Sistemi
Fitness Salonu
Sinema Odası
Spor Salonu

Oda Özellikleri & Eşyalar

Banyo
Çalışma Masası
Kitaplık
Klima
Komidin
Buzdolabı
Oda Telefonu
Ortopedik Yatak
Özel Masa
Tuvalet
Tv + Uydu
Yerden Isıtma

Hizmetler

Kablolu İnternet
Kablosuz İnternet (Wifi)
24 Saat Sıcak Su
Açık Büfe
Akşam Yemeği
Öğle Yemeği
Kahvaltı
Güvenlik
Güvenlik Kamerası
Havuz
Kartlı Giriş
Oda Servisi
Oyun Odası
Parmak İzi Okuma
Sauna
Süper Lig & 1. Lig Maç Yayını
Oda Temizliği
Özel Ulaşım Servisi

Üniversitelere Uzaklıklar

Diş Hekimliği Fakültesi
  5,8 Km    13 DK
Edebiyat Fakültesi
  979 M     15 DK   1,3 Km    4 DK
Eğitim Fakültesi
  765 M     12 DK   909 M    3 DK
Fen Fakültesi
  1,0 Km     16 DK   1,3 Km    3 DK
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  800 M     12 DK   749 M    3 DK
İslami İlimler Fakültesi
  860 M     12 DK   865 M    3 DK
Kavaklıdere Meslek Yüksekokulu
  55,5 Km    51 DK
Köyceğiz Meslek Yüksekokulu
  57,0 Km    50 DK
Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  50,7 Km    49 DK
Milas Veteriner Fakültesi
  66,7 Km    56 DK
Mimarlık Fakültesi
  247 M     4 DK   406 M    2 DK
Muğla Meslek Yüksekokulu
  4,7 Km    10 DK
Mühendislik Fakültesi
  1,5 Km     21 DK   1,6 Km    4 DK
Sağlık Bilimleri Fakültesi
  2,3 Km     35 DK   2,5 Km    6 DK
Spor Bilimleri Fakültesi
  344 M     6 DK   379 M    2 DK
Su Ürünleri Fakültesi
  346 M     5 DK   368 M    2 DK
Teknik Eğitim Fakültesi
  659 M     11 DK   736 M    2 DK
Teknoloji Fakültesi
  665 M     11 DK   743 M    2 DK
Tıp Fakültesi
  2,1 Km     32 DK   2,3 Km    5 DK
Turizm Fakültesi
  786 M     11 DK   919 M    3 DK
Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu
  11,7 Km    18 DK
Yabancı Diller Yüksekokulu
  278 M     4 DK   251 M    1 DK
Yatağan Meslek Yüksekokulu
  28,4 Km    28 DK

Ulaşım Noktaları

Bilgi Almak İstiyorum