Üniyurt Sakarya Kız & Erkek Yurdu

Sakarya Serdivan Köprübaşı Mah. Üniyurt Sakarya Kız & Erkek Yurdu

Üniyurt Sakarya Kız & Erkek Yurdu

Köprübaşı Mah., Serdivan, Sakarya

Konaklama Hizmetleri

1 Kişilik Oda

Oda 14,6 m² genişliğindedir.

2 Kişilik Oda

Oda 21,6 m² genişliğindedir.

3 Kişilik Oda

Oda 21,6 m² genişliğindedir.

4 Kişilik Oda

Oda 23,7 m² genişliğindedir.

Üniyurt Sakarya’dan merhaba!

Üniversite öğrencileri için ideal yaşam alanları oluşturmak üzere ilk özel yurdumuzu 10 yıl önce hayata geçirdik. On yıl içinde Afyon, İzmir, Sakarya ve Zonguldak’taki yurtlarımızda 30.000’den fazla öğrenciye hizmet verdik. 2014 yılından bu yana da Sakarya’nın Serdivan ilçesindeyiz.

Öğrencilerin mutluluğu ve memnuniyetini sağlamayı her zaman önceliğimiz olarak görüyor, yıllardır binlerce şık arasından en doğru olanı işaretlemeye odaklanmış öğrencilerin ilk tercihi ve en doğru seçimi olmak için çalışıyoruz.

Ev rahatlığında, otel konforunda bir hayat.

Biri kız diğeri erkek olmak üzere 2 blokta yer alan yer alan odalarımızdaki her metrekareyi özenle tasarlıyoruz. Her öğrenciye özel bir çalışma ortamı sunarken, kullanışlı birer giysi dolabı ve buzdolabı eklemeyi de unutmuyoruz. Yerden ısıtma sistemiyle soğuklara karşı önlemimizi alıyoruz.

Rahat ve sağlıklı bir uyku için ortopedik yataklar kullanıyoruz. 7 gün 24 saat sıcak su, haftada iki kere oda temizliği ve düzenli nevresim değişim hizmetiyle konfordan ödün vermiyoruz. Kablosuz internet, teknik servis, çamaşırhane ve ütü hizmeti gibi temel ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılıyoruz.

Öğrencilerin kahvaltıda ve dilerlerse akşam yemeğinde uygun fiyatlarla, su, çay ve ekmeğe para ödemeden, kaliteli, lezzetli ve dengeli beslenebilmesi için uzman firmalardan çoktan seçmeli yemek hizmeti alıyoruz. Kahvaltı öğlene kadar sürerken, akşam yemeği, son servisimiz yurda dönünceye kadar devam ediyor. Kahvaltı ya da yemeğe vaktim yok diyenleri de ücretsiz hazır al-götür paketlerimiz bekliyor.

Ayrıca fitness salonu, market ve revir sayesinde, öğrencilerin bu hizmetleri almak için yurttan çıkma zorunluluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Ücretsiz ulaşım, canlı maç yayını ve Starbucks kahve keyfi.

Ücretsiz servislerimizle hafta sonu da dâhil olmak üzere tüm kampüslere, alışveriş merkezlerine ve en çok tercih edilen sosyal alanlara özgürce ve rahatça ulaşım imkânı sunuyoruz. Vize ve final dönemlerinden sonra otogara bavul taşıma zorluğunu ortadan kaldırıyoruz. Dev ekranda canlı maç yayını sayesinde, her maçtan önce link arama derdini bitiyoruz. Starbucks kahve keyfiyle, her üniversite öğrencisinin arkadaşlarıyla tam istediği ortamda zaman geçirebilmesini sağlıyoruz.

Dolu dolu bir yurt hayatı.

Derslerden arta kalan boş zamanları dolu dolu yaşamak için, seçkin kafe ve restoranlarda arkadaş buluşmaları, hoş geldin ve mezuniyet kutlamaları, yıl boyu devam eden turnuvalar, patlamış mısır eşliğinde film gösterimleri, canlı müzik ve karaoke akşamları düzenliyoruz. Ayrıca kariyer odaklı seminerler, özel konuklarla söyleşiler, kardeş okul ve huzurevi ziyaretleri, ağaç dikme, kan bağışı ve diğer sosyal sorumluluk projeleri de Üniyurt’ta hayatın bir parçası.

7/24 güvenlik ve profesyonel yönetim.

Üniyurt yönetim ekibi olarak, yurtta kalan öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için 7 gün 24 saat görev başındayız. Oda yerleştirmelerini yaparken aynı fakültede ve/veya öğrenim tipinde (normal ya da ikinci öğrenim) okuyanların aynı odada kalmasına öncelik veriyoruz.

Depreme dayanıklı ve en güncel yangın yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş binalarda 7/24 özel güvenlik ekibi, 64 farklı noktada bulunan güvenlik kameraları, parmak iziyle giriş-çıkış, isteğe bağlı veli bilgilendirme sistemi ve hemşire desteğiyle evinden, ailesinden ilk kez ayrılacak tüm öğrenciler için güvenli ve keyifli bir liman görevi üstleniyoruz.

Sakarya Üniversitesi’ni ve Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni kazanan öğrencileri tebrik ediyor, 800 mutlu Üniyurtlu’dan biri olmaya davet ediyoruz.

Rota Bilgileri

Sık Sorulan Sorular

Sakarya Üniversitesi Ana Kampüsü, Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Meslek Yüksek Okulu (Camili MYO), Sapanca MYO, Sapanca Turizm Fakültesi ve Tıp Fakültesine ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Esentepe Kampüsü Sakarya Meslek Yüksek Okulu Camili Kampüsü Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Korucuk Kampüsü Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Sakarya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksek Okulu Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi
Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü- 8,6 km Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Esentepe Kampüsü- 8,6 km Sakarya Meslek Yüksek Okulu Camili Kampüsü- 11 km Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Korucuk Kampüsü- 13 km Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi- 5 km Sakarya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu- 5 km Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca MYO- 25 km Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi- 25 km Ayrıca Çarşı için yurt yönetiminin belirlediği saatlerde gidiş ve dönüş için ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. Yurdumuzun önüne kadar gelen toplu taşıma araçlarından da ayrıca faydalanabilirsiniz.
Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” web sitemizi ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.
Yurdumuzda çeşitli sosyal sorumluluk organizasyonları, turnuvalar, şehir turları, kültürel geziler, sinema gösterileri, parti organizasyonları, sergi ve doğa yürüyüşleri gibi öğrencilerimizin farklı zevklerine ve hobilerine hitap edecek etkinlikler düzenlenmektedir.
Kız ve Erkek öğrencilerimizin ayrı ayrı vakit geçirebileceği geniş iç bahçe, ders çalışabilecekleri Etüt Salonları ve Erkek öğrencilerimiz için fitness salonu bulunmaktadır.
Yurdumuzda yemekhane hizmeti verilmektedir. GSB yönetmeliğinde belirtildiği üzere konaklama hizmetimize kahvaltı dahildir. Akşam yemeğini yurtta yemek isterseniz ayrıca satın alabilirsiniz.
Sabah Kahvaltısı: Hafta içi: 07.00 – 12.00 Hafta sonu: 09.00 – 13.00 Akşam Yemeği: Hafta içi: 18.00 – 00.00 Hafta sonu: 18.00 – 00.00
Yurda hafta içi saat 24:00’ a kadar, hafta sonu (Cuma-Cumartesi) saat 01:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.
Hafta içi ve Hafta sonu 08:00 – 22:00 saatleri arasında tüm ziyaretçilerinizi ortak alanlarımızda misafir edebilirsiniz. Pandemi koşullarından dolayı ziyaretçilerimizi bina içerisine ve odalarınıza kabul edemiyoruz.
0506 141 92 11 – 0533 381 53 86 numaralı telefonlardan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
Akşam Yemeği Yemekhane Çamaşırhane ve Ütü Kafeterya Fitness Salonu Fastfood Revir
1 Kişilik Oda: 14,6 m² 2 Kişilik Oda: 21,6 m² 3 Kişilik Oda: 21,6 m² 4 Kişilik Oda: 23,7 m²
90×190 Antibakteriyel ortopedik Yatak, Gardırop, çalışma masası, sandalye, mantar pano, dâhilî telefon ve mini buzdolabı mevcuttur.
Online ön kayıt sırasında oda tipi seçiminizi yaptıktan sonra, asıl kaydınızın ardından Öğrenci İşleri Yetkilinize bildirdiğinizde kendisi bölümünüze göre en uygun odaya yerleştirilmenizi sağlayacaktır.
Öğrenci İşleri Yetkilinizde tercih ettiğiniz oda tipi için boş oda olup olmadığını teyit ettikten sonra fiyat farkına göre değişim yapabilirsiniz. Tabii önce yurt yönetiminin bu değişim için onay vermesi gerekmektedir.
Tesisimiz; kız ve erkek olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. Kız ve erkek öğrenciler mutlaka ayrı bloklarda konaklayacak şekilde yerleştirilir. Öğrenci ilk kayıt sırasında aynı odada kalmak istediği oda arkadaşını belirtebilir. Belirtmediği takdirde; öğrenim durumu (1’inci ve 2’nci öğretim, hazırlık sınıfı (uygun), yüksek lisans), fakültesi ve bölümü göz önüne alınarak, ders çalışma esasları benzer olan diğer öğrencilerle aynı kat ve odalarda kalacak şekilde yerleştirilmektedir.
Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir. Ayrıca GSB tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir. Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.
Kaydınızı iki şekilde yaptırabilirsiniz. Online Ön Kayıt Online ön kayıt yaptırarak odanızı herkesten önce garanti edebilirsiniz. Online ön kayıt için izlemeniz gereken adımlar: onkayit.uniyurt.com.tr web adresimize giriniz. Kişisel bilgilerinizi giriniz, kayıt olmak istediğiniz lokasyonu ve tercih ettiğiniz oda tipini seçiniz. Formda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlayınız. Tarafınıza bilgilendirme sms’i ve e-mail’i gelecektir. En kısa sürede lokasyondan yetkili kişi sizi arayarak Asıl Kaydınızı tamamlamanız için destek olacaktır. Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak mail (sakarya@uniyurt.com.tr) ya da fax (0 264 373 69 99) yolu ile tarafımıza iletiniz. Kayıt işleminizi “Kayıt Destek Ekibimizden” kontrol ediniz. Öğrenci İşleri Yetkilimize (0506 141 92 11) direkt ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir. Yüz Yüze Kayıt Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb.) gezebilirsiniz. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.
Depozito ödemesini, öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı 1 ay içerisinde öğrencinin hesap numarasına iade ediyoruz.
Yurt ödemelerinizi Peşin, Havale, Kredi Kartı (10 Taksit) ve Senetli (10 Taksit) olarak yapabilirsiniz.
Ödeme tipini değiştirme talebiniz olduğunda aradaki fiyat farkını ödeyerek ya da geri alarak farklı ödeme tiplerinden faydalanabilirsiniz.
Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.
Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsin. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.
Öğrenci İşleri Yetkililerimize uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz. “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.
Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler.
Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.
Akademik yıl sonunda yurtla ilişiğini kesen öğrencilerin depozito ödemeleri Temmuz ayının son iş gününde yapılır.

Üniversitelere Uzaklıklar

Spor Bilimleri Fakültesi
  6,8 Km    12 DK
Teknoloji Fakültesi
  7,8 Km    14 DK
Turizm Fakültesi
  19,1 Km    25 DK
Adapazarı Meslek Yüksekokulu
  7,7 Km    14 DK
Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi
  8,3 Km    14 DK
Devlet Konservatuvarı
  7,6 Km    13 DK
Diş Hekimliği Fakültesi
  4,8 Km    10 DK
Eğitim Fakültesi
  38,9 Km    40 DK
Fen Edebiyat Fakültesi
  7,7 Km    15 DK
Hukuk Fakültesi
  7,2 Km    13 DK
İlahiyat Fakültesi
  8,5 Km    15 DK
İletişim Fakültesi
  7,7 Km    14 DK
İşletme Fakültesi
  7,3 Km    13 DK
Mühendislik Fakültesi
  8,1 Km    14 DK
Sağlık Bilimleri Fakültesi
  8,3 Km    16 DK
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  3,8 Km    7 DK
Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  7,3 Km    13 DK
Siyasal Bilgiler Fakültesi
  7,2 Km    13 DK
Teknik Eğitim Fakültesi
  7,9 Km    14 DK
Tıp Fakültesi
  12,6 Km    18 DK

Ulaşım Noktaları

Bilgi Almak İstiyorum